Reklama

Ciekawa lekcja

29 września uczniowie technikum organizacji reklamy pod kierunkiem pani Sylwii Zagaty uczestniczyli po raz kolejny w zajęciach z serii „Ciekawa lekcja”, prowadzonych przez panią dr Barbarę Wolek – Kocur z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Podczas warsztatów pt. „Język w reklamie” oraz „Perswazja w reklamie”, uczniowie poznali podstawowe zabiegi perswazji audiowizualnej na gruncie przekazów reklamowych m.in. retorykę reklamy, odpowiednie środki wyrazu, dobór ścieżki dźwiękowej, kolorystyki, pracy kamery, rolę światła. Dzięki zajęciom, uczniowie zapoznali się z podstawowymi zabiegami perswazji językowej w reklamie, od sloganów, przez konstrukcję wypowiedzi reklamowej.

Uczniowie klasy 1AT o profilu informatycznym, uczestniczyli w wykładzie pt. „Personal Branding w sieci. Jak wykorzystać internet do zbudowania marki samego siebie." Podczas wykładu zostały poruszone kwestie osobistego budowania wizerunku w internecie i ryzykownych zachowań w sieci.

Zajęcia uatrakcyjnione licznymi przykładami i przedstawione w ciekawy sposób wzbogaciły wiedzę uczniów.

Kolejne zajęcia z cyklu „Ciekawa lekcja” w listopadzie.

Zaproszenie do Teatru Śląskiego w Katowicach

Tytuł spektaklu: "Skazany na bluesa"

Data: 20 października (czwartek) 2016r.

Czas trwania: 19.00 - 21.25

Ceny biletów: 70 zł (parter), 50zł (balkon)

Dojazd - zamówiony autokar (20zł)

Hipisowska opowieść o przyjaźni, wolności, miłości i nie zawsze wygranej walce z samym sobą. Grająca na żywo kapela, nieśmiertelne piosenki Dżemu, historia Ryśka Riedla.

Zapisy (+ wpłata) u organizatorki wyjazdu, pani Bogny Kroker (do 04 października, godz. 14.30).

AKTYWNI W DOMACH PASYWNYCH – mobilność zawodowa uczniów i kadry ZESPÓŁ SZKÓŁ „SILESIA” w CZECHOWICACH-DZIEDZICACH 2014-2016

Dnia 16 września br. odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca dwuletni projekt realizowany w Zespole Szkół „Silesia” pt. „Aktywni w Domach Pasywnych – mobilność zawodowa uczniów i kadry” w ramach programu Erasmus+, Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Projekt obejmował różnorodne działania zmierzające do osiągnięcia założonych celów i wypracowania trwałych rezultatów. Ciekawa i nowoczesna tematyka projektu z dziedziny budowy domu samowystarczalnego energetycznie, prowadzenia ekologicznej kampanii marketingowej i przedsiębiorczości, zachęciła uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w nim. W sumie odbyło się 98 mobilności do trzech krajów partnerskich: Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Konferencję prowadzili uczniowie Sandra Nawrocka i Tymoteusz Kwiecień – uczestnicy projektu. Spotkanie było kolejną okazją do zaprezentowania zaproszonym gościom rezultatów zamieszczonych na stronie internetowej projektu. Podczas konferencji, pan Dyrektor Kazimierz Borawski wręczył uczestnikom dokumenty Europass Mobilność, a pani Bogna Kroker, opiekująca się stażystami podczas pobytu za granicą, podzieliła się swoimi wrażeniami i wskazała, jak znacząco udział w projekcie wpływa na rozwój zawodowy i osobisty jego uczestników. Swoją relację z praktyk zaprezentowali w formie fotoblogów przedstawiciele poszczególnych grup biorących udział w zagranicznych praktykach zawodowych. Na zakończenie głos zabrali szkolni koordynatorzy, pani Aldona Macura i pani Magdalena Wilewska, dziękując wszystkim za współpracę w projekcie, poświęcony czas oraz zaangażowanie na każdym etapie. Zapraszamy do galerii.

"Ciekawa lekcja" w WSZOP w Katowicach

23 września uczniowie technikum organizacji reklamy uczestniczyli w zajęciach z serii „Ciekawa lekcja”, prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Uczniowie podczas realizacji tematu „W czym jestem dobry? Moje predyspozycje zawodowe”, mieli możliwość rozpoznania swoich predyspozycji zawodowych przy pomocy profesjonalnie skonstruowanych narzędzi. Prowadzący przygotowali dla każdego z uczniów kwestionariusze dotyczące zainteresowań zawodowych umożliwiających określenie własnych umiejętności i pasji.

Uczniowie uczestnicząc w wykładzie pt. „Sztuka publicznych wystąpień, czyli co i jak mówić” mieli okazję zapoznać się ze wskazówkami ułatwiającymi przygotowanie się do publicznych wystąpień, a także do egzaminów ustnych czy prezentacji.

Dla klas maturalnych została przygotowana lekcja na temat Czy stres można polubić? Jak radzimy sobie z trudnymi sytuacjami w szkole i w domu. Zajęcia miały za zadanie przybliżyć uczniom podstawowe mechanizmy wyzwalające stres i kierujące nami w sytuacjach trudnych, a także umożliwić autodiagnozę umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów, uświadamiając jednocześnie, że trafna decyzja zawodowa powinna być oparta nie tylko na znajomości własnych zainteresowań, ale również takich czynników, jak zdolności, umiejętności czy wymagania dotyczące wykształcenia. Zapraszamy do galerii. Sylwia Zagata i Barbara Bartas.

Konkurs na stronę internetową szkoły

Zespół Szkół „Silesia” ogłasza otwarty konkurs dla uczniów na nowy projekt szaty graficznej naszej strony internetowej. Projekt graficzny ma być przygotowany pod realizację strony w JOOMLA! 3.6.2 (szablon gotowy, pocięty z przygotowaniem graficznym).

Szczegóły u pana Tomasza Moli. Termin nadsyłania prac 15.10.2016.

Czekają atrakcyjne nagrody! Zapraszamy serdecznie!

Konkursy ekologiczne

Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w projektach i konkursach ekologicznych organizowanych przez fundacje „Arka” i „Źródła” oraz klub Gaja.

W nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, zorganizowany został konkurs pod hasłem „Segregujesz – Zyskujesz”, który polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej nawiązującej do zasad segregacji.

Celem konkursu jest kształtowanie proekologicznej postawy młodych ludzi. Zwrócenie uwagi na ogromną rolę człowieka w kształtowaniu środowiska, ukazanie zagrożenia, jakie dla przyrody niesie rozwój cywilizacji a wraz z tym, ciągły wzrost produkcji odpadów.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie, proszeni są o zgłoszenie się do pani Sylwii Zagaty.

Strona 1 z 49