Międzynarodowe regaty Mantova 2015

3m borgie mateuszW dniach 11 i 12 kwietnia Kadra Narodowa Juniorów oraz U23 wystartowała w międzynarodowych regatach we włoskiej miejscowości Mantova. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Borgieł (klasa 2 sms), który wraz ze swoim klubowym kolegą Jakubem Gola w C2 na dystansach 200 m i 1000 m zdobył srebrne medale. Ponadto Mateusz Borgieł indywidualnie na 1000 metrów wywalczył brązowy medal. W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników reprezentujących Włochy, Chorwację, Słowenię, Polskę, Finlandię, Austrię, Rumunię oraz Izrael. Naszemu uczniowi gratulujemy sukcesu.

W dniach 11 -12 04 Kadra Narodowa Juniorów oraz U23 wystartowała  w międzynarodowych regatach we  włoskiej miejscowości  Mantova. Bardzo dobrze spisał  się  Mateusz Borgieł, który wraz ze swoim klubowym kolegą Jakubem  Gola w  C2 na 200 i 1000m. zdobyli srebrne medale. Ponadto Mateusz Borgieł  indywidualnie na 1000metrów  wywalczył brązowy medal .W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników reprezentujących  Włochy, Chorwację , Słowenię, Polskę, Finlandię, Austrię , Rumunię oraz Izrael.
Gratulujemy

W dniach 11 -12 04 Kadra Narodowa Juniorów oraz U23 wystartowała w międzynarodowych regatach we włoskiej miejscowości Mantova. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Borgieł, który wraz ze swoim klubowym kolegą Jakubem Gola w C2 na 200 i 1000m. zdobyli srebrne medale. Ponadto Mateusz Borgieł indywidualnie na 1000metrów wywalczył brązowy medal .W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników reprezentujących Włochy, Chorwację , Słowenię, Polskę, Finlandię, Austrię , Rumunię oraz Izrael.

Gratulujemy

Harmonogram Szkolnych Dni Promocji Zdrowia 15 – 16 IV 2015r.

W dniach 15 – 16 kwiecień 2015 roku w Zespole Szkół „Silesia” odbędzie się piąta edycja Szkolnych Dni Promocji Zdrowia. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć.

15 kwiecień 2015 rok (środa)

9:50 – 10:35 – wykład w Domu Kultury dla klas pierwszych na temat szkodliwości palenia papierosów – prelegent Ewelina Jaksz - Recmanik

10:50 – prelekcja „Wzmocnij mózg przed maturą – układamy diety wspomagające zapamiętywanie” – prelegent dr Anna Stolecka

Prelekcja odbędzie się w Domu Kultury dla klas: 3aT, 3bT, 3cT, 3SMS, 4aT, 4bT, 4cT

10:50 – 11:35 – wykład „Jak nie dostać niespodzianki od bociana” – prelekcja na temat antykoncepcji dla klas 2cT4 i 3cT4 – prelegent Ewelina Jaksz – Recmanik – sala 210

11:40 – prelekcja „3,2,1 lato – start”: 1a T4, 2cT4, 3cT4, wykład w Domu Kultury

16 kwiecień 2015 rok (czwartek)

Zajęcia ruchowe:

8:00 – 8:45 – trening na stepach ( 24 miejsca) przeprowadzony przez p. Magdalenę Żaczek, sala gimnastyczna

8:55 – 9:40 - trening Ewy Chodakowskiej „Killer”przeprowadzony przez p. Magdalenę Żaczek – sala gimnastyczna

11:40 – 12:25 – wykład na temat „ Podziel się życiem – jak zostać dawcą szpiku kostnego” – p. Gabriela Gorol kierownik stacji krwiodawstwa w Bielsku – Białej – Dom Kultury, klasy: 3aT4, 3bT4, 3cT4, 4aT4, 4bT4, 4cT4

Organizatorzy: Barbara Bartas i Anna Husarek

Worek medali na Mistrzostwach Polski Juniorek i Junorów

W dniach 10 - 11 kwietnia 2015 w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach uzyskali bardzo dobre wyniki.

W rywalizacji indywidualnej:
- Marta Wykupil - KS Judo Czechowice-Dziedzice (63 kg) zdobyła złoty medal,
- Kacper Szczurowski - KŚ AZS Gliwice (100 KG) zdobył srebrny medal,
- Wawrzyczek Paweł - KS Judo Czechowice-Dziedzice (66 Kg) zdobył brązowy medal,
- Marcin Lubiński - KS Judo Czechowice-Dziedzice (+100 kg) zdobył brązowy medal,
- Natalia Pękala - PTS Janosik Bielsko-Biała (70 kg) zdobyła brązowy medal.

Natomiast 12 kwietnia 2015 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w których uczniowie naszej Szkoły również brali udział powiększając swój dorobek medalowy:

- Marta Wykupil startując w GKS Czarni Bytom zdobła złoty medal,
- Natalia Pękala startująca w KS Koka Jastrzębie zdobyła brązowy medal,
- Paweł Wawrzyczek oraz Kacper Szczurowski walczący w drużynie KŚ AZS Gliwice wywalczyli brązowy medal.

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz klubowych Trenerów.

Nauczyciele z Zespołu Szkół "Silesia" w Dublinie

eu flag_erasmus_vect_pos

W dniach 29 marca do 4 kwietnia nauczyciele z Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach,  pani Magdalena Czarnecka i pan Tomasz Figura,  uczestniczyli w szkoleniu w Dublinie w ramach projektu „Unowocześnienie metod nauczania przez wykorzystanie technologii informacyjnej, metod dynamizujących i rozwijających umiejętności społeczne uczniów” litw programie Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej.

Kurs „Digital Literacy for the Collaborative Classroom” poświęcony był różnorodnym narzędziom technologii informacyjnej, które mogą zostać wykorzystane w szkole. Nauczyciele rozwinęli swoje umiejętności w posługiwaniu się Prezi, Weebly czy narzędziami Google+ dla edukacji, ale poznali też szereg nowych narzędzi – platformę Schoology, Audacity, Quizlet, Tagxedo, Monkey jam, Goanimate i wiele innych.

Idea uczestnictwa w kursie miała ścisły związek z równoległym projektem realizowanym w szkole, „Być albo nie być… w świecie nowoczesnych technologii”, którego uczestnicy – uczniowie i nauczyciele - zdobywają umiejętności w zakresie różnorodnych programów i aplikacji komputerowych. Umiejętności zdobyte przez nauczycieli z Dublinie zostaną w wykorzystane w czasie najbliższej wizyty krajów partnerskich w Polsce, a nawiązane kontakty międzynarodowe z nauczycielami z Chorwacji, Rumunii, Grecji, Cypru, Turcji i Czech dają szkole duże szanse na stworzenie nowego międzynarodowego projektu.

Zapraszamy na stronę internetową, która powstała podczas pobytu na kursie, jako końcowa prezentacja nauczycieli z Zespołu Szkół „Silesia”: http://digidublin.weebly.com/

Życzenia Wielkanocne 2015

Radosnych świąt Wielkiej Nocy,
pełnych miłości i nadziei,