Reklama

Paintball 2014

paintball silesia vi 13Zapraszamy Was na jedyny w tym roku MEGA WYJAZD PAINTBALL. Po raz kolejny (8) możemy was zaprosić na udział w grze – MEGA POJEDYNKU PAINTBALL – DATA - 07.11.2014 - piątek, MEGA nowa miejscówka, paintball w Węgierskiej Górce – najwyżej w Polsce położone pole do gry – czyli MEGA widoki...

CENA 70 PLN/OSOBA (nowe maski, markery i nowe scenariusze gier).

W CENIE: dojazd wynajętym autokarem, kompletne umundurowanie, maska, marker (karabinek) wraz z pełnym serwisem 200 (250) piłek na osobę / ok. 6 godz. mega dobrej zabawy, kiełbasa z grilla i jak zwykle MEGA miła atmosfera. Ilość miejsc ograniczona…

Wyjazd godz. 7.30 (parking przy kościele Św. Barbary). Powrót około godz. 16.00. WARUNKIEM UCZESTNICTWA JEST WPISANIE SIĘ NA WYJAZD I WPŁATA DO DNIA 05.11.2014. SZCZEGÓŁY I ZAPISY

mgr Tomasz Figura. Zapraszamy serdecznie

Akademia z okazji DKEN

W piątek 10 października 2014r. odbyła się w naszym szkolnym Domu Kultury uroczysta Akademia z Okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.
Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.
Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie pod opieką p. Anny Biernat i p. Jarosława Grzybowskiego.
W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili program artystyczny i podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji za ich codzienną pracę i wkład w edukację.
Dziękujemy uczniom i osobom zaangażowanym w uświetnienie tego dnia za miłe chwile, które mogliśmy wspólnie spędzić w gronie szkolnej społeczności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Otrzęsiny Uczniów klas pierwszych

6 października 2014r. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny Uczniów klas pierwszych. W tym roku wygrała klasa: 1bT4. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wyniki rekrutacji uczniów do projektu "Aktywni w domach pasywnych"

eu flag_erasmus_vect_pos

Spośród 92 zgłoszeń do projektu, Komisja Rekrutacyjna wyłoniła 60 uczestników projektu „Aktywni w domach pasywnych”. Zgodnie z regulaminem rekrutacji o kolejności osób na liście podstawowej zadecydowały dokładnie określone kryteria rekrutacji. Szczegółowych informacji osobom bezpośrednio zainteresowanym udziela koordynator projektu.

Dla każdej grupy zawodowej (Hiszpania i Portugalia) prócz listy podstawowej ustalono również listę rezerwową. W przypadku rezygnacji osoby z listy podstawowej, jej miejsce zajmuje osoba z listy rezerwowej w ustalonej kolejności. Osoby z listy rezerwowej są również objęci przygotowaniem, które odbywać się będzie w Zespole Szkół „Silesia” przed wyjazdem grup na praktyki zawodowe.

Zgodnie z regulaminem rekrutacji, kandydatom do udziału w projekcie przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji Rekrutacyjnej do Dyrektora Zespołu Szkół „Silesia”, w formie pisemnej, w terminie do 7 dni od dnia ogłoszenia wyników rekrutacji. Rozpatrzenie odwołania następuje w terminie do 7 dni od dnia złożenia odwołania i ma charakter ostateczny.

Listy uczniów (podstawowa i rezerwowa) zamieszczone zostały również w gablocie szkolnej i na tablicy ogłoszeń w głównym holu szkoły.

Gratulujemy wszystkim uczniom zakwalifikowanym do projektu:)

Lista podstawowa Hiszpania

Lista podstawowa Portugalia

Lista rezerwowa 

Projekt "Karta sympatyka polonistyki"

6 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pierwszym wykładzie z cyklu „Literackie pasje” w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Uczennice klasy IV c  zdobyły już w ubiegłym roku szkolnym kartę sympatyka polonistyki, która daje im wiele przywilejów. Karta jest dokumentem potwierdzającym udział ucznia w wydarzeniach popularnonaukowych, dydaktycznych, artystyczno-kulturalnych organizowanych przez Wydział Humanistyczno –Społeczny i Katedry Polonistyczne ATH. W poniedziałek mogliśmy posłuchać ciekawego wykładu prof. Anny Węgrzyniak na temat dwóch pożegnań:  „Wyjścia” Tadeusza Różewicza i „Wystarczy” Wisławy Szymborskiej. Kolejny wykład prof. Tomasza Stępnia pt. „Góry i literatura” odbędzie się 06 listopada. Zgłoszenia u pani Anny Biernat.

Czechowickie dyktando

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu ortografii. Dyktando odbędzie się 25 października o godzinie 10:00 w Miejskim Domu Kultury, a następnie wykład dr K. Kłosińskiej pt. „Ciekawostki polszczyzny” i quiz o języku polskim. Zgłaszajcie się u pani Anny Biernat lub w Miejskim Domu Kultury.

Strona 1 z 23