Zaproszenie

Biblioteka Zespołu Szkół „Silesia” zaprasza do uczestnictwa w Kole Przyjaciół Biblioteki.

Koło Przyjaciół Biblioteki - to grupa ochotników zainteresowanych książkami, pracą biblioteki i czytelnictwem.

Głównymi zadaniami Koła są:

1. Propagowanie i podejmowanie inicjatyw sprzyjających rozwojowi czytelnictwa.

2. Wspieranie działań biblioteki zmierzających do upowszechniania kultury literackiej wśród społeczności szkolnej.

3. Udział w organizowaniu lub bezpośrednie organizowanie imprez kulturalno-oświatowych związanych z książką i czytelnictwem.

4. Udzielanie pomocy bibliotece w realizacji zadań mających na celu udoskonalenie poziomu usług bibliotecznych.

Członkowie Koła są nagradzani za swoją pracę dyplomami i nagrodami książkowymi na zakończenie roku szkolnego.

Jeśli pragniesz dołączyć do grona Koła Przyjaciół Biblioteki, przyjdź - zapraszamy!

Deklaracje WDŻ

Poniżej zamieszczamy deklaraje z Wychowania do życia w rodzinie do wypełnienia i podpisania.

Deklaracja do wypełnienia przez prawnego opiekuna ucznia niepełnoletniego

Deklaracja do wypełnienia przez ucznia pełnoletniego

Konkursy biologiczne

konkurs_biologiaSzkoła została zgłoszona do udziału w projektach i konkursach ekologicznych fundacji „Arka”, „Źródła”, Klubu Gaja. Każdego miesiąca organizowany będzie konkurs o tematyce ekologicznej, przyrodniczej.

Konkurs wrześniowy pod hasłem „ Segregujesz – Zyskujesz”, polega na przygotowaniu plakatu nawiązującego do zasad segregacji.

Celem konkursu jest kształtowanie proekologicznej postawy młodych ludzi. Zwrócenie uwagi na ogromną rolę człowieka w kształtowaniu środowiska, ukazanie zagrożenia jakie dla przyrody niesie rozwój cywilizacji a wraz z tym ciągły wzrost produkcji odpadów. Uświadomienie jak ważna jest segregacja odpadów i przekazywanie ich do recyklingu.

Uczniowie zainteresowani konkursem, proszeni są o zgłoszenie się do pani Sylwii Zagaty.

Konkurs wiedzy o literaturze - edycja druga

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół „Silesia” do udziału w drugiej edycji konkursu ze znajomości literatury pięknej oraz życia i twórczości pisarzy i poetów. Co miesiąc na stronie szkoły będzie się ukazywać zestaw 5 pytań, na które należy poprawnie odpowiedzieć.

Konkurs będzie trwać od 11.09 – 12.06.2015 r., wyniki końcowe zostaną podane 16 czerwca 2015 roku.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe podczas akademii na zakończenie roku szkolnego.

A oto pytania:

1. Jak Zagłoba nazywał Baśkę?
  2. Jakie imię przybrał Kmicic?
  3. Kto wypowiada słowa: "Kończ ...waść!...wstydu oszczędź!..."?
  4. Połącz w pary zakochanych.
    A.Oleńka Billewiczówna,
    B. Helena Kurcewiczówna,
    C. Barbara Jeziorkowska,
    a) Michał Wołodyjowski,
    b) Andrzej Kmicic,
    c) Jan Skrzetuski.
  5. Kto zasłynął z tego, że ściął pięć głów jednocześnie?

Odpowiedzi do dnia 29.09.2014 roku można zgłaszać na następujący adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub u pani Anny Biernat w sali nr 207.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

III Regionalna olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznym

Zapraszam uczniów do udziału w kolejnej, III już edycji Olimpiady, której głównym celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Obecna edycja poświęcona jest tematyce uzależnień, w tym mechanizmom ich powstania, objawom i leczeniu oraz wiedzy o sposobach odmawiania wobec propozycji niekorzystnych dla zdrowia, nacisków środowiskowych. Zainteresowani uczniowie otrzymają wykaz tematów, materiały edukacyjne, zapewniam także pomoc w przygotowaniu się do Olimpiady. Etap szkolny odbędzie się 29.09.2014r.
Zainteresowanych uczniów proszę o zgłoszenie się do mnie do dnia 12.09.2014r.
Barbara Bartas

Kursy dla nauczycieli Zespołu Szkół "Silesia" – rozpoczynamy nabór

eu flag_erasmus_vect_pos

W związku z otrzymaniem dofinansowania na realizację projektu „Unowocześnienie metod nauczania przez wykorzystanie technologii informacyjnej, metod dynamizujących i rozwijających umiejętności społeczne uczniów”, zapraszamy nauczycieli Zespołu Szkół „Silesia”, niezależnie od nauczanego przedmiotu, do składania wniosków o udział w kursach:

1. Kurs metodyczny w Wicklow (Irlandia) „Group Dynamics and Social Skills in the Classroom”. Przewidziany udział 7 uczestników Zespołu Szkół “Silesia” w terminie 26.7-01.08.2015 r.

2. Kurs dotyczący nowoczesnych technologii w nauczaniu w Dublinie (Irlandia), „Digital Literacy for the Collaborative Classroom”. Poziom językowy minimum B2.

Przewidziany udział 2 uczestników Zespołu Szkół “Silesia” w kilku możliwych terminach (marzec – sierpień 2015).

Język komunikacji w obu kursach to język angielski. W projekcie przewidziane są fundusze na doskonalenie i wsparcie językowe dla uczestników.

Rekrutacja do projektu odbędzie się we wrześniu, szczegółowych informacji udziela koordynator projektu – Magdalena Czarnecka.