Gimnazjalisto!

W Zespole Szkół Silesia czekają na Ciebie nauczyciele, którzy pomogą Ci wypełnić elektroniczną deklarację wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pamiętaj, to od Ciebie zależy Twój dalszy sukces edukacyjny i zawodowy. Nie czekaj na ostatnią chwilę.

ZESPÓŁ SZKÓŁ "SILESIA"
W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

OGŁASZA REKRUTACJĘ DO KLAS PIERWSZYCH
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
W NASTĘPUJĄCYCH ZAWODACH

TECHNIKUM (4-letnie):

Rekrutacja elektroniczna

Informacje nt. rekrutacji elektronicznej

Gratulacje dla naszego zawodnika!!!

Mateusz Borgieł na C-1 10.000m seniorów zdobył brązowy medal Długodystansowych Mistrzostw Polski w Wolsztynie, a w konkurencji C2 -10.000M seniorów razem z Jakubem Golą zdobył srebrny medal.

Gratulujemy!

źródło zdjęć http://www.wolsztyn.pl/

Praktyki ERASMUS+ za granicą w latach 2016-2018

Informujemy, że nowy projekt Zespołu Szkół „Silesia” pt.: „Europejskie staże na dobry start zawodowy” w ramach programu Erasmus+ Akcja 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2016, został zatwierdzony do realizacji. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 147 588 euro.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata, od 1.09.2016 do 31.08.2018r. W ramach projektu na dwutygodniowe staże zawodowe wyjedzie 72 uczniów i 12 osób kadry do dwóch krajów partnerskich, Hiszpanii i Włoch. Łącznie z opiekunami grup, zrealizowanych zostanie 92 mobilności. W Hiszpanii, uczniowie technikum informatycznego odbędą praktyki zawodowe z zakresu projektowania dronów i tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne, w Toskanii staże zawodowe odbędą uczniowie technikum organizacji reklamy i fototechnik. Kadra szkoły odbędzie dwa szkolenia zawodowe, jedno w Toskanii, drugie na Sycylii. Dzięki szkoleniom typu job shadowing z zakresu CLIL w nauczaniu zawodowym w Toskanii i doradztwa zawodowego w Palermo, kadra uzyska nowe kwalifikacje, a po odbytych szkoleniach będzie wdrażać nowoczesne metody nauczania przedmiotów zawodowych poprzez język angielski oraz służyć będzie doradztwem zawodowym i wsparciem dla uczniów w wyborze dalszej właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Na staże zawodowe możesz wyjechać również Ty, drogi gimnazjalisto. Tylko u nas, w Zespole Szkół „Silesia” możesz nabywać nowych umiejętności zawodowych za granicą, potwierdzonych unijnymi certyfikatami, które wzbogacą Twój dorobek już na starcie Twojej zawodowej kariery. Przyjdź do nas i wyjedź na praktyki z Erasmusem.

Wiarygodna Szkoła. Certyfikat dla Technikum nr 2 z Zespołu Szkół "Silesia"

2016_04_19_wiarygodna_szkolaNasze Technikum nr 2 w Zespole Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach otrzymało ogólnopolskie Wyróżnienie Wiarygodna Szkoła. Tym samym nasza placówka dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całej Polsce.

Z początkiem roku 2016, została uruchomiona nowa edycja Programu Wiarygodna Szkoła, dedykowana Liceom Ogólnokształcącym oraz Technikom. Odbyła się także rekrutacja dla szkół z województwa śląskiego i powiatu bielskiego, gdzie - jak informuje organizator programu - wyróżnione zostało Technikum nr 2, działające w Zespole Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach.

Wyróżnienie to szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie młodzieży bezpieczeństwa w szkole.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły.

Dzięki Tobie hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej może zdobyć 5 000 zł i kupić:

6 urządzeń pomocnych chorym ( 3 ssaki medyczne, 2 krzesła toaletowo-prysznicowe, materac przeciwodleżynowy). Rozdać szkołom 1200 cebulek żonkili, które kwitnąc wiosną mówią o nadziei i zachęcają do pomocy najsłabszym.

Na zakupach w Tesco zarówno w Czechowicach-Dziedzicach jak i w Bielsku-Białej, otrzymasz żeton, który trzeba wrzucić do specjalnej skarbony w sklepie. Wybierz tam „Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne”!

Głosowanie – tylko do 7 czerwca!!! Za to 7 dni w tygodniu przez 24 godziny :) Oczywiście zakupy można robić wielokrotnie. Żeton jest za każdym razem. Tylko czasem trzeba się o niego upomnieć :)