Reklama

Konkurs poetycki o statuetkę Dyrektora Zespołu Szkół „Silesia” pt: „Uwolnij swoje wiersze z szuflady”

wiecznepioroZespół Szkół „Silesia” ogłasza konkurs poetycki dla gimnazjalistów pt: „Uwolnij swoje wiersze z szuflady”.

Zadanie konkursowe

Uczestnik konkursu ma za zadanie nadesłanie nigdzie wcześniej niepublikowanego i nienagradzanego wiersza na dowolny temat.

Cele konkursu:

• rozbudzanie wrażliwości poetyckiej uczniów,
  • doskonalenie umiejętności językowych,
  • rozwijanie wyobraźni,
  • poszukiwanie nowych talentów.

Wymogi formalne

Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów klas: II i III. Uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa teksty.

Prace należy opatrzyć metryczką:

• imię i nazwisko autora pracy, wiek,
  • tytuł pracy,
  • nazwa i adres szkoły z telefonem,
  • imię i nazwisko nauczyciela pod którego kierunkiem praca powstała.

Komisja Konkursowa przy ocenie prac będzie brała pod uwagę:

• oryginalność,
  • poprawność językową (ortografie i interpunkcję).

Spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione trzy najlepsze, których autorzy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami, pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy z podziękowaniami.

Decyzja komisji jest nieodwoływalna.

Termin

Zespół Szkół „Silesia” przyjmuje prace konkursowe do dnia 26.05. 2015 roku. Prace należy nadesłać drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , z dopiskiem: konkurs poetycki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26.05.2015 roku na stronie internetowej zssilesia.edu.pl .

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Spotkanie koordynatorów projektu „Być albo nie być… w świecie nowoczesnych technologii?” na Skypie.

W dniu 18 stycznia 2015 roku, koordynatorzy projektu z Czech, Polski, Cypru, Hiszpanii i Chorwacji spotkali się w czasie konferencji na Skypie dla omówienia postępów w projekcie i ustalenia następnych wspólnych kroków. Podjęta została dyskusja na temat strony internetowej projektu, sposobów ewaluacji zadań i planowanej wizyty w Polsce. Jak zwykle atmosfera spotkania była pełna zaangażowania i mimo problemów technicznych udało się dokonać najważniejszych ustaleń.

Nasza praca nad projektem nabiera tempa, jako że do wizyty w Polsce zostało już niespełna trzy miesiące. Najświeższe informacje o naszych działaniach możecie znaleźć na naszej stronie internetowej, która ma także część polską. ZAPRASZAMY!

Ogólnopolski konkurs "Z energetyką w przyszłość"

20140119_z_energetyka_w_przyszlosc

Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu: "Z energetyką w przyszłość", który ma na celu uświadomienie zagrożeń i pozytywnych stron energetyki konwencjonalnej i nowoczesnych technologii energetycznych.
Konkurs objęty jest mecenatem Biura Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Konkurs polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej oraz przygotowaniu plakatu na jeden z poniższych tematów:

• nowoczesne technologie w energetyce konwencjonalnej,
  • gaz łupkowy,
  • energetyka jądrowa,
  • fuzja termojądrowa,
  • odnawialne źródła energii.

Uczniowie zainteresowani konkursem, proszeni są o zgłoszenie się do pani Sylwii Zagaty

Warsztaty fotograficzne

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów. Szczegółowe informacje odnośnie warsztatów w załączonych plikach:

Regulamin warsztatów fotograficznych

Warsztaty fotograficzne

Zgoda rodziców

Formularz rejestracyjny

Wdrażamy system ECVET

ecvet

W projekcie, „Aktywni w domach pasywnych” Erasmus+, jako jedna z niewielu obecnie szkół w Polsce, wdrażamy system ECVET. ECVET to system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym, który ma umożliwiać obywatelom państw europejskich łatwiejsze zdobywanie kwalifikacji (świadectw i dyplomów), a przez to wspierać mobilność zawodową oraz uczenie się przez całe życie. Podstawowe założenia ECVET zostały uwzględnione w reformie polskiego szkolnictwa zawodowego wdrażanej od 2012 roku.

Dzięki stosowaniu ECVET w naszym projekcie, uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i kwalifikacje, które zostaną potwierdzone przez instytucje partnerskie oraz uznane w polskiej szkole. Każdy uczeń biorący udział w projekcie prócz certyfikatów praktyk, rekomendacji zagranicznych pracodawców, certyfikatu Europass Mobilność, uznawanego w całej UE, otrzyma również tzw. Suplement do Dyplomu, który wynika z wdrażanego w projekcie systemu ECVET.

Zdobywanie nowych doświadczeń i kwalifikacji zawodowych przez uczestników projektu stanowi sedno projektu „Aktywni w domach pasywnych” oraz wpisuje się w najważniejsze założenia programu Erasmus+. Szeroki pakiet certyfikatów, dyplomów i innych dokumentów potwierdzających nowe kwalifikacje nabyte podczas praktyk w Hiszpanii i Portugalii jest nieocenionym atutem dla każdego przyszłego absolwenta ZS „Silesia”, z perspektywy potrzeb obecnego rynku pracy.

Więcej o ECVET : http://www.eksperciecvet.org.pl/

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na jasełka bożonarodzeniowe. Występ w wykonaniu młodzieży naszej szkoły będzie miał miejsce w czwartek 15 stycznia 2015r. o godzinie 16:15. Po nim, o godzinie 17:00, odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami, a następnie zebranie trójek klasowych o godzinie 17:30 w sali 5.