Video rozmowy przez Skype w projekcie „Aktywni w domach pasywnych”

eu flag_erasmus_vect_pos

Pdsc_0045rzez ostatnie dwa dni, grupy wyjeżdżające w przyszłym roku do Hiszpanii i do Portugalii, miały okazję zapoznać się z koordynatorami praktyk w krajach partnerskich. Każdy z uczestników odbył ok. 5 minutową video-rozmowę przez SKYPE, która była prowadzona na wzór rozmowy o pracę. Językiem roboczym był język angielski choć padały również pytania w języku polskim. Każdy z uczestników po krótkiej autoprezentacji odpowiadał na pytania o dotychczasowe doświadczenie zawodowe, zainteresowania zawodowe i plany na przyszłość. Na pytanie o oczekiwania względem projektu i praktyk odpowiedzi były różne (w wolnym tłumaczeniu na język polski):

Mateusz W.:
Chciałbym poszerzyć swoją praktyczną wiedzę i umiejętności i nauczyć się czegoś, co będę mógł wykorzystać w swojej pracy zawodowej, albo co pomoże mi tę pracę zdobyć.”

Krystian N.:
„Mam nadzieję poznać nowych ludzi i zawrzeć znajomości na długo, również zawodowe.”

Na pytania dotyczące świadomości różnic kulturowych uczestnicy śmiało odpowiadali, że są na nie przygotowani:

Łukasz P.:
„Dużo słyszałem o portugalskiej kuchni, chciałbym przekonać się na własnej skórze jak smakują dania mięsne, rybne i owoce morza.”

A jak sobie poradzą z bariera językową?

Sandra:
„Nauczę się słówek z naszego słowniczka hiszpańskich zwrotów i wyrażeń zawodowych, które będą nam potrzebne podczas praktyk.”

Szymon H.:
Bariery są po to, żeby je pokonywać. Mam nadzieję, że staż pomoże mi ulepszyć moje praktyczne umiejętności językowe z języka angielskiego i nauczę się podstaw języka portugalskiego. To może być naprawdę ciekawe doświadczenie:)

Pełni wrażeń po rozmowach na SKYPE, czekamy na wyjazd do Hiszpanii i Portugalii!

Fotorelacja dostępna na naszym Facebooku:)

Mikołajkowo - świąteczna zabawa dla dzieci

W dniu 10.12.2014r. odbyła się w naszej szkole mikołajkowo- świąteczna zabawa dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Zatoka” zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek oraz zabawy taneczne. Ponadto wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursach oraz uczestniczyć w przygotowywaniu ozdób świątecznych. Główną atrakcją popołudnia było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom prezenty.

Popołudnie z Mikołajem upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze. Dzieciaki oraz wolontariusze już nie mogą się doczekać następnej zabawy, którą planujemy z okazji Dnia Dziecka.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w organizację zabawy poprzez udział w zbiórce zabawek. Szczególne podziękowania należą się: Dominice Sieradzkiej, Kasi Bończak, Oli Dąbrowskiej, Oli Dańczak, Marcie Górzyńskiej, Paulinie Janusz, Agacie Laszczak, Sandrze Nawrockiej, Sylwii Srokol, Klaudii Stefańskiej, Karolinie Woźniak, Karolinie Wypenda oraz Dominice Olek, Bogusi Kopeć i Marcinowi Lubińskiemu.

Dziękuję w imieniu dzieci za poświęcony czas i okazane serce i zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.

Pedagog Zespołu Szkół „Silesia” Barbara Bartas

Głosowanie na logo projektu "Być albo nie być... w świecie nowoczesnych technologii?"

eu flag_erasmus_vect_pos
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do głosowania na logo projektu Erasmus+. Każdy może oddać jeden głos. Wybieramy jedną propozycję spośród projektów naszych partnerów z Czech, Hiszpanii, Chorwacji i Cypru. Żaden z krajów nie głosuje na własny projekt, logo z Polski nie zostało więc zamieszczone w formularzu.
Dziękujemy za udział w głosowaniu! link do formularza.

Konkurs na najlepszą ulotkę

Oddaj swój głos na jedną z wybranych ulotek reklamujących naszą szkołę. Przeglądnij wszystkie ulotki, które zamieściliśmy w galerii.
Wybierz najlepszą (w komentarzu każdej z ulotek podany jest jej numer) i zaznacz swoj wybór w ankiecie z prawej strony.

Ulotki przygotowali uczniowie klas III kierunku technik organizacji reklamy i są to ich pierwsze ulotki reklamowe, które samodzielnie wykonali.

Konkurs trwa do 31 grudnia 2014r.

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Rzymek

Wyniki rekrutacji do projektu Erasmus+

eu flag_erasmus_vect_posDzisiaj została zakończona rekrutacja do projektu “Być albo nie być... w świecie nowoczesnych technologii?”.
Po kliknięciu na ten odnośnik będzie można zapoznać się z listą osób zakwalifikowanych i listą rezerwowa. W najbliższych dniach osoby przyjęte do projektu zostaną o tym poinformowane drogą mailową.
Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli wniosek o udział w projekcie!
Koordynatorzy projektu: mgr Magdalena Czarnecka, mgr Tomasz Figura

Konkurs wiedzy o literaturze - zestaw czwarty

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pytaniami:

1. Jaki brzmi tytuł jednej z najbardziej znanych polskich kolęd, której autorem jest Franciszek Karpiński?
2. O co spierali się ze sobą Cześnik i Rejent – bohaterowie „Zemsty” Aleksandra Fredry?
3. Jak się nazywa pisarz fantasy, autor książki „Solaris”?
4. Kto jest autorem cytatu:
"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody
."
5.Komu przyznano literacką Nagrodę Nobla w 2014 roku?

Odpowiedzi do dnia 30.12.2014 roku można zgłaszać na następujący adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub u pani Anny Biernat w sali nr 207.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!