Zebranie Samorządu Uczniowskiego

W piątek 28 listopada 2014r. na przerwie (10:35-10:50) w sali komputerowej 100 odbędzie się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Na spotkanie to zapraszamy także wszystkich uczniów, którzy chcą aktywnie włączyć sie w sprawy szkoły. Dalszych informacji udziela opiekun, p. Tomasz Mola.

UWAGA! Termin rekrutacji do projektu ERASMUS+ wydłużony!

erasmus itornotit

W związku ze zmianami w regulaminie rekrutacji do projektu Być albo nie być… w świecie nowoczesnych technologii, wynikającymi z ustaleń podczas pierwszego międzynarodowego spotkania koordynatorów projektu, termin rekrutacji został wydłużony do 30 listopada 2014 r. Projekt obejmuje współpracę ze szkołami w Czechach, Chorwacji, Hiszpanii i na Cyprze, a związany jest z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w uczeniu się.

Zmiany w regulaminie dotyczą punktu IV.2.b.

Zapraszamy do wypełniania formularza i zapoznania się ze zmienionym regulaminem.

Koordynatorzy projektu: mgr Magdalena Czarnecka, mgr Tomasz Figura.

FORMULARZ: http://goo.gl/forms/CIMNM1K3bG

REGULAMIN REKRUTACJI

Szkolenie „Odważnym krokiem naprzód - młodzi na europejskim rynku pracy"

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół „Silesia” w dniu 13.11.2014 roku wzięli udział w szkoleniu z zakresu rozwoju zawodowego zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Bielsku – Białej pt: „Odważnym krokiem naprzód – młodzi na europejskim rynku pracy".

Podczas trwania spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z europejskim rynkiem pracy, trendami panującymi obecnie na rynku pracy, nowoczesnymi procesami rekrutacyjnymi oraz dowiedzieli się gdzie powinni szukać wiarygodnych ofert pracy.

Każdy z uczniów otrzymał pakiet darmowych materiałów wśród, których znalazły się: arkusz z najczęściej zadawanymi pytaniami podczas rekrutacji do pracy, ankieta umiejętności, formularz Europassu czyli paszportu językowego, który pozwala określić uzyskany poziom znajomości języka. Osoby, które były zainteresowane odbyciem wolontariatu za granicą otrzymały namiary na strony polskojęzyczne, na których mogą znaleźć przydatne dla nich informacje.

Na zakończenie spotkania ochotnicy mogli wziąć udział w symulacji rozmowy rekrutacyjnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć, część z nich pochodzi ze strony: https://pl-pl.facebook.com/EDBielskoBiala

Organizatorkami wyjścia były: Anna Husarek i Barbara Bartas

Harmonogram obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia – 20.11.2014 roku

wylacz_palenie
  1. Stworzenie grupy wsparcia dla uczniów chcących rzucić palenie. Przeprowadzenie testu motywacyjnego do zaprzestania palenia według Schneidera – 20.11.2014 roku godzina 1035, sala maturalna – osoby zainteresowane.
  2. Konkurs na plakat „Rzuć palenie – wybierz zdrowie” oraz hasło reklamowe promujące zdrowy styl życia bez papierosów. Osoba odpowiedzialna pani Joanna Rzymek.
  3. Wykład pani Eweliny Jaksz - Recmanik dotyczący szkodliwości palenia papierosów. Dom Kultury godzina 9.50 klasy – 2SMS, 1bT4, 2BT4,3aT4, 3BT4, 4BT4, 4cT4.
  4. Test uzależnienia od tytoniu, który przeprowadzą wychowawcy.

Organizatorzy: Barbara Bartas, Anna Husarek

Zebranie Samorządu Uczniowskiego

W piątek 21 listopada 2014r. na przerwie (10:35-10:50) w sali komputerowej 100 odbędzie się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Na spotkanie to zapraszamy także wszystkich uczniów, którzy chcą aktywnie włączyć sie w sprawy szkoły. Dalszych informacji udziela opiekun, p. Tomasz Mola.

Święto Niepodległości w Zespole Szkół „Silesia”

W piątek 07 XI 2014 roku uroczystą akademią uczciliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny ukazujący polskie drogi do wolności – od upadku państwa polskiego w XVIII w. po 1989 rok. W programie artystycznym wykorzystano fragmenty utworów literackich stworzonych przez najwybitniejszych polskich poetów, m. in. A. Mickiewicza,  J. Słowackiego czy C. K. Norwida. Całość uświetniły piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego Big Bandu pod kierownictwem p. Jarosława Grzybowskiego.

Kontynuacją odchodów Święta Niepodległości był przeprowadzony w dniu 13XI 2014 r. w naszej szkole Finał XIV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Drogi do Niepodległości” organizowanego pod patronatem Starosty Bielskiego, p. Andrzeja Płonki. Tematem tegorocznej edycji konkursu były niepodległościowe zmagania Polaków w latach 1914-1921 ( od wybuchu I wojny światowej do III powstania śląskiego).

Uczestnicy konkursu – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu bielskiego- mieli do wyboru napisanie pracy historycznej (eseju, felietonu) lub przygotowanie prezentacji multimedialnej, ukazującej polski czyn niepodległościowy. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii prezentacji multimedialnej uczniowie klasy 2A T4 – Michał Nowak i Mateusz Mika zajęli I miejsce, a Martyna Olma i Mateusz Rojewicz – II miejsce. Warto przypomnieć, że M. Nowak i M. Rojewicz byli laureatami (II miejsce) ubiegłorocznego finału!Zapraszamy do galerii zdjęć.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów
Jolanta Małysiak