ZESPÓŁ SZKÓŁ "SILESIA"

TECHNIKUM (4-letnie):

Rekrutacja elektroniczna

Informacje nt. rekrutacji elektronicznej

Wiarygodna Szkoła. Certyfikat dla Technikum nr 2 z Zespołu Szkół "Silesia"

2016_04_19_wiarygodna_szkolaNasze Technikum nr 2 w Zespole Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach otrzymało ogólnopolskie Wyróżnienie Wiarygodna Szkoła. Tym samym nasza placówka dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całej Polsce.

Z początkiem roku 2016, została uruchomiona nowa edycja Programu Wiarygodna Szkoła, dedykowana Liceom Ogólnokształcącym oraz Technikom. Odbyła się także rekrutacja dla szkół z województwa śląskiego i powiatu bielskiego, gdzie - jak informuje organizator programu - wyróżnione zostało Technikum nr 2, działające w Zespole Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach.

Wyróżnienie to szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie młodzieży bezpieczeństwa w szkole.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły.

Paintball

paintball2016W czwartek 28 kwietnia 2016 roku grupa 42 uczniów i uczennic (brawo Martyna, Aga i Ania!) z różnych klas ZS SILESIA wzięła udział w wyjeździe do Węgierskiej Górki. Celem była zabawa podczas pojedynku w grę PAINTBALL. Cel udało się nam zrealizować w 100%. Dopisało wszystko: pogoda (pomimo świeżego opadu śniegu), organizacja i przede wszystkim dyscyplina uczestników. Po zakończeniu gry, na którą składało się kilka scenariuszy (w tym bolesna „wojna secesyjna”) pochłonęliśmy pyszne kiełbaski z ogniska i autokarem wróciliśmy do domów. Było świetnie i najważniejsze kolejny raz BEZPIECZNIE (nie licząc oczywiście kilkudziesięciu siniaków). Dziękujemy opiekunom, panu Mariuszowi Maławemu i panu Tomaszowi Zużałkowi. Wielkie podziękowania dla uczestników od organizatora - Tomasza Figury, szczególnie dla licznej grupy uczniów klas czwartych, dla których był to już ostatni wspólny szkolny wyjazd.

Przedszkolaki kolejny raz w naszej szkole

W piątek, 29 kwietnia br., kolejny raz odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki z sąsiadującego Przedszkola nr 10. Tym razem dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez pana Mariusza Maławego oraz w warsztatach komputerowych zorganizowanych przez  panie Joannę Jero i Alicję Szafarczyk. Dzieciom podobały się zajęcia w naszej szkole.

Przedszkolaki w naszej szkole

przedszkolakiW piątek 15 kwietnia odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki z sąsiadującego z Zespołem Szkół „Silesia” Przedszkola nr 10. Dzieci zostały zaproszone przez panie Sylwię Ciaciurę i Magdalenę Czarnecką na warsztaty plastyczne oraz warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Na zajęciach plastycznych dzieci zobaczyły, jak wygląda warsztat artysty. Malowały przy sztalugach, poznały zasady łączenia barw. Dodatkowo dziewczynki miały możliwość zrobienia biżuterii, a chłopcy tworzyli z guzików "Wiosenne drzewa". Natomiast podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, przedszkolaki wypróbowały działanie tablicy interaktywnej oraz samodzielnie wykonały prace plastyczne związane z zaprezentowanym filmem edukacyjnym i grą interaktywną. We wszystkich pracach, młodszym kolegom pomagali nasi uczniowie z klas 1b, 3c i 4c T4.

Dzieciom i uczniom podobała się ta inicjatywa. W przyszłym tygodniu przedszkolaki odwiedzą nas na kolejnych warsztatach. Tym razem multimedialnych i sportowych.

Spotkania są ważnym elementem realizowanych w szkole projektów Erasmus+ „Być albo nie być… w świecie nowoczesnych technologii” oraz „Unowocześnienie metod nauczania przez wykorzystanie technologii informacyjnej, metod dynamizujących i rozwijających umiejętności społeczne uczniów.”

Sukces uczniów klasy 3b w Olimpiadzie Wiedzy Górniczej

lmapka14 kwietnia 2016r, w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu przeprowadzony został finał VI Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”, w którym swój udział zapewniła sobie w eliminacjach ogólnokrajowych reprezentacja naszej szkoły. Drużyna w składzie Rafał Danel i Grzegorz Krzempek zajęła szóste miejsce przy bardzo wysokim wyrównanym poziomie wszystkich reprezentacji uczestniczących w finale. Uczniowie uzyskali tytuły finalistów, które zwalniają ich z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, w zawodzie technik górnictwa podziemnego, w kwalifikacjach M.11 i M.39 oraz gwarantują indeks na studia na Politechnice Śląskiej bez procedur kwalifikacyjnych. Gratulujemy!
Organizatorem olimpiady jest Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a współorganizatorem Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu. Podstawą prawną dla organizacji i przeprowadzenia Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę” jest rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad i zmieniające je rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 września 2014r (Dz.U 2014, poz. 1290).
Opiekunem reprezentacji była Małgorzata Banaś.
Opracował: Błażej Banaś