Reklama

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc_2013Błogosławieństwa Bożego, udanych Świąt Wielkanocnych, wszelkiej pomyślności, miłej rodzinnej atmosfery, dużo zdrowia, a także motywacji do dalszej nauki życzy Dyrekcja Zespołu Szkół "Silesia".

Program Dni Otwartych Szkoły 2014 / 2015

dni_otwarte_szkoly_2014_2015

Nowa serwerownia w naszej szkole

alan_systemsW ostatnich dniach, dzięki współpracy z firmą ALAN Systems, udało się wyposażyć naszą drugą serwerownię w serwer firmy Fujitsu Siemens (2 x 3GHz, 4GB RAM, 2 x SCSI 70GB), dwa switche zarządzalne Cisco/Linksys SRW248G4, a także serwerową szafę rack z dodatkowym wyposażeniem.

Z udziałem uczniów naszej szkoły, na powyższym sprzęcie zostanie uruchomione środowisko służące do wirtualizacji serwerów oraz sieci komputerowej. Dzięki technologii wirtualizacji zostaną optymalnie wykorzystane zasoby serwera, a także skrócony czas przygotowywania ćwiczeń na zajęcia. Podzielenie sieci komputerowej na VLAN'y przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz pozwoli przeprowadzać praktyczne ćwiczenia z zagadnień routingu.
Skonfigurowanie i uruchomienie środowiska wirtualnego znacząco poszerza spektrum bazy sprzętowej i dydaktycznej naszej placówki, co pozwoli jeszcze lepiej przygotować uczniów do przyszłej pracy w zawodzie informatyka.
Administratorem i inicjatorem przedsięwzięcia jest p. Tomasz Mola, który już teraz zaprasza do obejrzenia galerii, gdzie zostały umieszczone zdjęcia z montażu szafy serwerowej przez uczniów trzeciej klasy technikum informatycznego.
Zdjęcia zostały zrobione chwilę po zainstalowaniu szafy, a prace związane z jej wyposażaniem trwają nadal co niebawem zostanie pokazane w galerii. Nowa infrastruktura zostanie zaprezentowana wszystkim zainteresowanym podczas Dni Otwartych Szkoły od 28 - 30 kwietnia 2014 r.


Konkurs informatyczny: "Demontaż i montaż zestawu komputerowego"

 1. „Demontaż i montaż zestawu komputerowego” jest konkursem przeznaczonym dla uczniów trzecich klas szkół gimnazjalnych.
 2. Organizatorem konkursu jest nauczyciel Zespołu Szkół „Silesia” p. Tomasz Mola – nauczyciel przedmiotów informatycznych.
 3. Konkurs odbędzie się 29 kwietnia 2014 r. we wtorek o godzinie 10:00. Wyniki zostaną podane po zakończeniu konkursu. Wygrywa uczestnik, który uzyska najlepszy czas ze wszystkich maksymalnie 4 uczestników.
 4. Zasady przeprowadzenia konkursu są następujące:
  1. Zgłoszenia należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 28 kwietnia, do godz. 18:00, lub należy zgłosić swój udział osobiście w Dniu Otwartym Szkoły.
  2. Przy zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, szkołę, klasę i numer telefonu.
  3. Konkurs zostanie przeprowadzony w sali komputerowej 100 na pierwszym piętrze.
  4. Każdy z uczniów biorących udział w konkursie otrzyma kompletny zestaw komputerowy, który będzie musiał całkowicie rozkręcić i złożyć na czas. Otrzyma także kompletny zestaw serwisowy do własnej dyspozycji na czas konkursu.
  5. Konkurs będzie trwał maksymalnie 60 minut i rozpocznie się o godzinie 10:00 dnia 29 kwietnia 2014r.
  6. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszenia. W konkursie może wziąć udział w sumie maksymalnie 4 uczestników.
  7. Dla każdego ucznia będą przydzieleni dwaj uczniowie z Zespołu Szkół „Silesia”
   z klasy 1a technikum informatycznego (pierwszy czuwający i nadzorujący proces rozkręcania i składania komputera, drugi mierzący czas uczestnika).
  8. Kryterium wygrania w konkursie jest najkrótszy czas rozkręcenia i złożenia zestawu komputerowego oraz poprawność jego złożenia aż do zalogowania się do systemu operacyjnego.
 5. Uczeń gimnazjum, który uzyska najlepszy wynik czasowy, otrzyma nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Helion: Montaż Komputera PC – wydanie II Wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

Poniżej prezentujemy sprawozdanie z poprzedniego konkursu.

Dnia 26 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole konkurs informatyczny na temat: „Najszybciej rozłożony i poskładany komputer”. W konkursie udział wzięli uczniowie trzecich klas gimnazjów, z których najszybciej zadanie wykonał Mateusz Draszczyk z Zespołu Szkół w Ligocie. Gimnazjaliści biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca podręcznik do pierwszej klasy technikum informatycznego pt.: „Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych” ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół Silesia. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do konkursu, a dopingowali im koledzy i znajomi z różnych szkół. Szczególne podziękowania należą się uczniom z pierwszej klasy technikum informatycznego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem przeprowadzenia konkursu, a także mierzyli czas każdemu zawodnikowi. Konkurs przygotował p. Tomasz Mola, nauczyciel przedmiotów informatycznych w naszej szkole.

Super występ judoków na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorek

W miniony weekend w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo.
Świetnie wypadli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Złote medale wywalczyli Szczepańczyk Klaudia w kat do 52 kg oraz Wawrzyczka Patryk w kat do 60 kg. Oboje reprezentowali KS Gwardia Bielsko-Biała. Srebrny medal wywalczył Wawrzyczek Paweł w kat do 66 kg - KS Judo Czechowice-Dziedzice. Z brązowym krążkiem wrócił Pękala Dawid kat do 60 kg - PTS Janosik Bielsko-Biała. Piąte miejsca wywalczyli Wykupil Marta kat do 57 kg oraz Lubiński Marcin kat do 100 kg oboje KS Judo Czechowice-Dziedzice. Siódme miejsce zajęły Habarta Marta kat do 52 kg oraz Włodarczyk Paulina kat do 63 kg obie z Gwardii Bielsko-Biała.
Nadmienić należy że ubiegłoroczni absolweci również zajęli wysokie pozycje. Złoto zdobył Słabiak Grzegorz kat do 100 kg GKS Czarni Bytom. Brązowy krążek wywalczył Pękala Szymon kat do 81 kg PTS Janosik Bielsko-Biała. Piąte miejsce zajął Turek Mateusz kat +100 kg KS Judo Czechowice-Dziedzice.
Wszystkim Zawodniczką i Zawodnikom Gratulujemy życząc jednocześnie sukcesów na Międzynarodowych Turniejach. Zapraszamy do galerii.

Dni Otwarte Szkoły 2014

Zapraszamy na Dni Otwarte Zespołu Szkół "Silesia" w dniach od: 28 - 30 kwietnia 2014 r. W tych dniach szkoła będzie otwarta dla uczniów gimnazjów. Zobaczysz jak placówka wygląda od wewnątrz, poznasz uczniów i nauczycieli, weźmiesz udział w ciekawych konkursach i zajęciach. Zapraszamy serdecznie.

A tutaj zamieszczamy fotorelację zamieszczoną na facebooku z Targów Edukacyjnych w Gimnazjum w Goczałkowicach Zdroju.

Strona 1 z 47