Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów dnia Świętego Mikołaja w Zespole Szkół „Silesia”, zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski.
Autorką zdjęć jest Zuzanna Szarek, uczennica klasy 4aT4
A.Husarek

W bibliotece szkolnej pojawiły się specjalnie zapakowane prezenty. Każdy czytelnik może wypożyczyć jedną książkę nie znając jej tytułu i autora. Książki umilą przedświąteczny i świąteczny czas.
Zapraszamy do udziału w akcji.
Autorką zdjęć w galerii jest Zuzanna Szarek uczennica klasy 4 aT4.
A.Husarek

Pan Tomasz Mola i uczeń klasy pierwszej, Wojciech Kubica uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Cisco w Krakowie. Tematem szkolenia "Cisco ONE Workshop" była praktyczna konfiguracja sieci.

Pan Mola wysoko ocenia jakość warsztatów: „Stworzyliśmy od podstaw kampusową sieć WIFI, skonfigurowaliśmy urządzenia sieciowe, zaprogramowaliśmy odpowiednie poziomy dostępowe i przeprowadziliśmy analizę wykorzystania naszej sieci. Jako jedyni, wszystkie czynności wykonaliśmy na Ubuntu”.

Grupa uczniów z kl. 1bT4 – technik organizacji reklamy oglądała w poniedziałek wystawę w Galerii Bielskiej BWA. Młodzież zobaczyła najlepsze obrazy nadesłane na tegoroczne 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Ogólnopolski konkurs malarstwa jest organizowany przez galerię już od 55 lat. W tym roku blisko 3 tysiące prac nadesłało 700 artystów z całej Polski.
Wystawa pokazuje przekrój współczesnego malarstwa; dominują prace przedstawiające i figuratywne. Widzowie mogli podziwiać różnorodność stylistyk, faktur i formatów, kompozycji narracyjnych, geometrycznych, opowieści dotyczących świata intymnego oraz codziennego.

W dniach od 1 do 29 września 2017r. trwa rekrutacja uczniów do projektu pn.: „Kluczowi cyfrowi”

Szkoły objęte projektem:

• Zespół Szkol Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Zespół Szkół SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Powiatowy Zespół Placówek Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach.

Zapraszamy do udziału w konkursie na kartkę świąteczną. Szczegółowe informacje w regulaminie. Życzymy wielu pomysłów
J.Jero, A.Szafarczyk

Warsztaty ekologiczne „Sieć Natura 2000 jako unijna inicjatywa na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego w Europie” zostały przeprowadzone dla naszych uczniów przez przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Bielska-Białej. Uczniowie klasy 4a zapoznali się z programem sieci obszarów objętych ochroną przyrody na terytorium Unii Europejskiej. Celem zajęć było promowanie działań na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego. Prowadzący przygotował quiz podsumowujący, z którym wielu uczniów świetnie sobie poradziło i w nagrodę dostali drobne upominki.
Zdjęcia wykonała Agnieszka Jurasz, uczennica klasy 4A T4.
S.Zagata

Kubki, długopisy, czapeczki, koszulki, breloczki, parasolki… a nawet piłeczki antystresowe! Gadżety reklamowe przybierać mogą nieraz niezwykle oryginalne formy. Nasi uczniowie z klasy 4 technikum organizacji reklamy również mogli puścić wodze fantazji. Wykorzystując swoje talenty artystyczne oraz nieograniczoną kreatywność, tworzyli w pracowni ceramicznej bielskiej galerii BWA gadżety reklamowe promujące Zespół Szkół „Silesia”. Efektem urabiania gliny były widoczne na zdjęciach dzbanki, wazony, kubki, miseczki – wszystkie z nazwą lub logo szkoły.
G.Galek

Zuzanna Szarek, uczennica klasy IV technikum organizacji reklamy, to nasza kolejna duma. Już wiele razy widzieliśmy jej zdjęcia ze szkolnych wydarzeń, dziś polecamy stronę Zuzanny poświęconą fotografii. https://www.facebook.com/susanlovephoto/

Jak co roku, również w 2017 odbywa się szkolna zbiórka zabawek i słodyczy dla czechowickiej świetlicy środowiskowej. Z podarowanych rzeczy wolontariusze przygotują paczki mikołajkowe Akcja zbiórki trwa do końca listopada. Za życzliwość i pamięć o innych serdecznie dziękujemy.
Szkolny Zespół Wolontariatu

Uczniowie klasy 4 technikum organizacji reklamy obejrzeli w Bielskiej Galerii BWA wystawę sztuki współczesnej: 43. Biennale Malarstwa BIELSKA JESIEŃ 2017.
Wystawa jest uznawana za diagnozę tego, co aktualnie dzieje się na polskiej scenie artystycznej, co ciekawego dokonało się w ciągu ostatnich lat w polskim malarstwie współczesnym. Ukazuje całe bogactwo stylistycznych rozwiązań, tendencji i postaw artystycznych. Bielskie Biennale jest zwieńczeniem konkursu, którego uczestnikami są reprezentanci wszystkich środowisk artystycznych: malarze z wielkim dorobkiem i ci dopiero rozpoczynający swoją przygodę ze sztuką, twórcy bardzo młodzi, bo niekiedy niespełna dziewiętnastoletni, oraz weterani – najstarszy liczył sobie 83 lata. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wystawy
G. Galek