Informujemy, że wyniki z egzaminu i świadectwa dojrzałości, będą do odbioru 3 lipca 2018 roku o godzinie 12:00, za okazaniem dowodu osobistego.

Zdjęcia wykonały Marta Kus i Justyna Olma. Życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji!

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Pobierz poradnik.

W Zespole Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się IV edycja Dni Szkoły bez Przemocy. Zaplanowane działania miały na celu zwrócenie uwagi na problematykę przemocy i budzenie wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Dzień szkoły bez przemocy, to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i nie zamierzają pozostawać wobec niej obojętni.
W ramach Dni Szkoły bez Przemocy wybrane klasy wypełniły anonimową ankietę dotyczącą bezpieczeństwa w szkole.

1. Na egzamin zawodowy uczniowie przychodzą 1 godzinę wcześniej przed wyznaczonym czasem.
  2. W sali egzaminacyjnej obowiązuje bezwzględny ZAKAZ używania urządzeń telekomunikacyjnych.
  3. Uczniowie mogą korzystać z określonych przyborów podczas egzaminu:
    1. w części pisemnej (link)
    2. w części praktycznej (link)
  1. Hasła i loginy dla zdających do serwisu internetowego z wynikami egzaminów można odbierać w gabinecie wicedyrektora pok. 35
  2. Harmonogram egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:

8 czerwca 2018 roku uczniowie klas mundurowych wzięli udział w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach. W tym dniu mogli przyjrzeć się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia i atrakcyjnym pokazom. Po uroczystym apelu odbyły się prezentacje sprawności słuchaczy szkoły, prezentacja Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, pokaz działań z psami i pokaz patroli konnych a także inscenizacje interwencji policyjnych. Uczniowie mieli możliwość udziału w konkursach strzeleckich, plastycznych i zawodach sportowych, mogli się też przyjrzeć, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy. Na zakończenie każdy mógł spróbować policyjnej grochówki.
Ł.Podkański

Sobotni bieg charytatywny w Jankowicach był wydarzeniem, które zgromadziło setki osób – zarówno tych uczestniczących w biegu jak i chętnych do pomocy przy jego organizacji. I my mogliśmy wnieść do tej szlachetnej inicjatywy swój mały wkład. Nasi uczniowie z klas I, II i III, poświęcając swój wolny dzień, przyłączyli się do licznej grupy wspierającej wysiłki organizatorów imprezy. Dziękujemy!
M.Czarnecka

Dobiegły końca miesięczne praktyki uczniów klas trzecich. Relacje z ich doświadczeń zawodowych znajdziecie na blogu elektryków.

Big Band Zespołu Szkół „Silesia”​ pod kierunkiem pana Jarosława Grzybowskiego - prawdziwa kuźnia talentów!

#BigBand #ZSSilesia