„Automatyzacja codziennej pracy przy komputerze” to kolejny wykład na wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w Instytucie Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którego wysłuchali uczniowie technikum informatycznego z klasy 3aT4. Wykład, połączony z prezentacją nowoczesnych narzędzi służących do automatyzacji pracy informatyka, był poświęcony zagadnieniom grafiki komputerowej czasu rzeczywistego, sztucznej inteligencji i algorytmiki oraz fizyce i podstawom interakcji obiektów w złożonych scenach trójwymiarowych.

Po wykładzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia laboratoriów komputerowych należących do Zakładu Grafiki, Wizji i Symulacji Komputerowej, Zakładu Urządzeń Informatyki i Zakładu Oprogramowania. W jednym z laboratoriów uczniowie sprawdzali działanie gogli wirtualnej rzeczywistości oraz dowiedzieli się więcej o tworzeniu postaci trójwymiarowych w grach komputerowych. Największe zainteresowanie wzbudziły tajniki tworzenia „Wiedźmina” – popularnej gry komputerowej. Każdy wykład na wyższej uczelni to dla naszych uczniów wartościowe doświadczenie i motywacja do nauki.
D.Procner