Oprócz przyswajania wiedzy teoretycznej, nasi uczniowie rozwijają też umiejętności w dziedzinie szeroko rozumianej sieci internetowej. W ramach zajęć praktycznych w technikum informatycznym zbudowali wszystkie elementy „układanki” szkieletu sieci, którą następnie przetestowali. Nauczyli się też konfigurować routery i switche zarządzalne, łączone za pomocą bezprzewodowych adapterów WIFI. Poprawnie skonfigurowali także serwer hostingowy na Windowsie, a także Xampp na Linuxie. Najbardziej utalentowani i kreatywni uczniowie zaprojektowali także i skonstruowali z części komputerowych mały klimatyzator, na którego prezentację zapraszamy zainteresowanych do pracowni komputerowej prowadzonej przez pana Tomasza Molę.