Pan Tomasz Mola i uczeń klasy pierwszej, Wojciech Kubica uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Cisco w Krakowie. Tematem szkolenia "Cisco ONE Workshop" była praktyczna konfiguracja sieci.

Pan Mola wysoko ocenia jakość warsztatów: „Stworzyliśmy od podstaw kampusową sieć WIFI, skonfigurowaliśmy urządzenia sieciowe, zaprogramowaliśmy odpowiednie poziomy dostępowe i przeprowadziliśmy analizę wykorzystania naszej sieci. Jako jedyni, wszystkie czynności wykonaliśmy na Ubuntu”.

Również dla Wojtka było to ciekawe doświadczenie: „Warsztaty przeprowadzono w ciekawy i zrozumiały sposób, a obecny na sali technik służył nam pomocą na każdym etapie pracy. Jestem bardzo zadowolony z możliwości uczestnictwa w szkoleniu i mogę je polecić każdemu zainteresowanemu konfiguracją urządzeń sieciowych."

Firma CISCO zaprasza na kolejne spotkanie, na które nasza szkoła otrzymała dwa zaproszenia.