Za nami kolejna edycja „Szkolnych Dni Promocji Zdrowia” służących popularyzowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia.

Tegoroczne Dni Promocji Zdrowia rozpoczął wykład dla uczniów klas maturalnych na temat stresu przedmaturalnego i sposobów radzenia sobie z nim przeprowadzony przez Panią Wiktorię Liman z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Katowicach. Celem zajęć było dostarczenie uczestnikom narzędzi umożliwiających wykorzystanie swojego potencjału do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Do maturzystów również adresowany był wykład pt. „Wzmocnij mózg przed maturą”, przygotowany przez pracowników Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej.

Pani Sylwia Zagata przeprowadziła warsztaty dla klas 3aT4, 4cT4 na temat „Mineralna czy źródlana- która jest zdrowsza?” oraz „Zbilansowana dieta – łatwiejsze niż myślisz. 4cT4 obejrzała prezentację pt. „Europejski kodeks walki z rakiem” oraz film „Potrzeby żywieniowe i rola diety w życiu człowieka.” Wzięli również udział w ankiecie „Czy prowadzę zdrowy styl życia?”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe prowadzone przez Panią Elżbietę Zarębską, trening funkcjonalny w terenie Boot Camp, połączone z wykładem „Dążenie do sylwetki idealnej.”

Z zagadnieniami związanymi z cyberprzemocą zapoznał uczniów dr Edward Krawczyński z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa, a o szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów, przestrzegała pani Ewelina Jaksz-Recmanik, pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej. Pani Ewa Walewska z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy przeprowadziła natomiast wykład na temat „Cienie konsumpcjonizm – jak przeciwdziałać uzależnieniom behawioralnym.”

Warsztaty profilaktycznych „Driftowanie” przeprowadzone przez Panią Beatę Kuchnik były przygotowane z myślą o uczniach klas trzecich, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w wykładzie „Dieta poprawiająca zdrowie i urodę.” Dla dziewczyn z klas 2bT4 i 4cT4 zainteresowanych tematem, zostały zorganizowane zajęcia z wizażu.

W ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia odbywały się również konkursy. Uczniowie klasy 1aT4 pod opieką Pani Sylwii Pochopień-Ciaciury tworzyli plakaty na temat problemów związanych z odżywianiem. Pierwsze miejsce zajęły uczennice: Borawska Roksana, Kozioł Klaudia, Kubieniec Weronika i Wydmańska Angelika.

Pani Sylwia Zagata i pani Barbara Bartas przeprowadziły dwa konkursy. Laureatkami Konkursu Wiedzy o Zdrowiu zostały: Paulina Augustynek – 1 miejsce, Magdalena Rutkowska – 2 miejsce oraz Wiktoria Drobek – 3 miejsce.

W Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach zwycięzcami zostali: Paulina Janusz - 1 miejsce, Paulina Sadowska - 2 miejsce, Magdalena Rutkowska - 3 miejsce, a wyróżnienia zdobyli Dawid Bieniek i Paweł Brzuska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorzy: Barbara Bartas , Sylwia Zagata, Anna Husarek.