W ramach XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Akademia Techniczno-Humanistyczna zorganizowała cykl wykładów i warsztatów z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, społecznych oraz nauk przyrodniczych i medycznych. Nasi uczniowie z technikum informatycznego uczestniczyli między innymi w wykładach „Paradoksy – pułapki myślenia”, „Czy warto rzucać monetą ?” Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak warsztaty „Grafika 3D w programie 3Ds Max” prowadzone w laboratorium komputerowym z projektowania elementów trójwymiarowych w programie 3Ds Max. Uczniowie tworzyli wybrane przedmioty w grafice 3D a następnie poddawali je obróbce, dopasowując proporcje obiektów. Po raz kolejny, dzięki propozycjom ATH, mogliśmy zdobyć nowe doświadczenia przydatne w zawodzie.
D.Procner