Paryż, rok 1884. 

Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym...

15311214328011506.jpg

Pełna magii i humoru powieść o tym, że każdy z nas chciałby zostać odnaleziony. O sile przyjaźni i miłości, o zbiegach okoliczności przynoszących nadzieję i drugich szansach, które należą się każdemu.

15236048437703069.jpg 1

dziewczeta z auschwitz

Przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowakiego obozu zagłady Auschwitz - Birkenau. Książka jest efektem rozmow autorki z każdą z bohaterek.

harry hole tom 10 policja w iext43174058

Czy to zbieg okoliczności, ze oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu popełnionej kiedyś zbrodni, którą badał, ale jej nie wyjaśnił? Gdy taki sam los spotyka kolejnych funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się rownie oczywisty, co potworny: zabójstwom policjantów odpowiadają nierozwiązane zbrodnie z przeszłości.

jestes moja w iext51993915

Lucy Wakefield jest wykształconą, dobrze zarabiającą młodą kobietą, ktora w akcie desperacji robi cos szokującego: zabiera niemowlę pozostawione w wózku na zakupy i wychowuje dziewczynkę jako swoje dziecko. Udaje jej się zachować tajemnicę przez ponad dwadzieścia lat - przed corke Mią, krewnymi, przyjaciółmi. Jej sekret zmienia życie wielu ludzi i wystawia na próbę nasze rozumienie istoty macierzyństwa.