Zespół Szkół "Silesia" otrzymał podziekowania od Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej za udział w akcji Narodowego Czytania. W 2018 roku kampania miała rekordowy zasięg - została przeprowadzona w 2930 miejscach.
W Zespole Szkół "Silesia" polonistka pani Anna Biernat przybliżyła uczniom informacje na temat Narodowego Czytania". Omówiła tematykę "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, nastepnie uczniowie głośno czytali wybrane fragmenty książki. W bibliotece szkolnej była możliwość obejrzenia wystawy poświęconej tej tematyce i wypożyczenia ksiażek zaliczanych do Antologii Niepodległości.
Oprócz podziękowań biblioteka szkolna otrzymała okolicznościowy egzemplarz "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego z dedykacją Pary Prezydenckiej.

IMAG2520 Fotorpodziekowanie prezydent Fotor

IMAG2523 Fotor