Wakacje to idealny czas na odpoczynek i relaks. Do tego interesująca książka, wygodny leżak, cisza i spokój. Od czasu do czasu można zrobić jakieś zdjęcie.
Czekamy na ciekawe zdjęcia przedstawiające czytelników i ich książki.
Termin nadsyłania zdjęć do: 7.09.2018 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.09.2018 roku.
Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy!
Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół „Silesia”.

wakacje

W dniach 2 – 10.06.2018 roku odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”. To doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

Korzyści głośnego czytania dziecku:
- dziecku któremu codziennie czytamy czuje się ważne i kochane,
- budujemy jego mocne poczucie wartości,
- codzienne czytanie buduje mocną więź między dzieckiem i rodzicami,
- korzyści językowe i umysłowe,
- budowanie bogatego słownictwa,
- rozwijanie wyobraźni,
- uczenie myślenia i wartości moralnych,

- wyrabianie nawyku czytania i zdobywania wiedzy.

czytanie laczy

mother and daughter 2629795 960 720

12 czerwca 2018 roku odbędzie się Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celami są promocja czytelnictwa i uwalnianie książek.

Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Więcej informacji na temat bookcrossingu znajdziecie na stronie:
Przypominamy, że nasza biblioteka jest również zaangażowana jest w tą formę promocji czytelnictwa.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

bookcrossing 600x400

book1

Niepodległość miała nie tylko zasłużonych Ojców, ale też wybitne Matki. Chociaż ze względu na realia epoki kobiety nie stały na czele wojsk czy ruchów politycznych, ich praca dla Polski miała niemniejsze znaczenie. Z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości co miesiąc na stronie biblioteki zamierzamy przybliżyć sylwetkę niezwyklej kobiety zasługującej na tytuł Matki Niepodległości.

Zofia Moraczewska – żona premiera RP Jędrzeja Moraczewskiego. Członkini Polskiej Partii Socjalno - Demokratycznej Galicji
i Śląska Cieszyńskiego, aktywistka społeczna i działaczka spółdzielcza. W czasie I wojny światowej organizatorka Ligi Kobiet Galicji i Śląska, a później aktywna działaczka Ligi Kobiet Polskich. Od 1919 roku posłanka z ramienia PPSD. Po 1926 roku wraz
z mężem opowiedziała się po stronie Józefa Piłsudskiego, stając na czele prosanacyjnego Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet. W 1930 roku wybrana do Sejmu z ramienia BBWR. Zmarła w 1958 roku.

zofia jedrzej