W wakacje biblioteka szkolna przeszła metamorfozę. Pojawiła się nowa lada biblioteczna, półlki na przechowywanie dokumentów, ławka - wszystko w pomarańczowym energetycznym kolorze. Przygotowano banery promujące czytelnictwo.

b1 Fotor 1

b Fotor

b3 Fotor

348031636

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.
Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.
Antologia Niepodległości prezentuje powstałe na przestrzeni wielu wieków utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej.
Żródło:
http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/

baner 1


Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej i wypożyczenia utworów zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej oraz do obejrzenia okolicznościowej wystawy.

wystawa

Serdecznie witamy w nowym roku szkonym 2018/2019. Zapraszamy do korzystania z biblioteki i czytelni.

leaves 1076307 960 720

 

 

Wakacje to idealny czas na odpoczynek i relaks. Do tego interesująca książka, wygodny leżak, cisza i spokój. Od czasu do czasu można zrobić jakieś zdjęcie.
Czekamy na ciekawe zdjęcia przedstawiające czytelników i ich książki.
Termin nadsyłania zdjęć do: 7.09.2018 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.09.2018 roku.
Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy!
Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół „Silesia”.

wakacje