Wypożycz książkę dla mamy

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia wybranych specjalnie z tej okazji książek. Szczególnie polecamy nasze nowości.

1. "Na gwiaździstych morzach" Sara Sheridan
  2. "Przyszłość ma Twoje imię" Elżbieta Rodzeń
  3. "Wanda – opowieść o sile życia i śmierci " Anna Kamińska
  4. "Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żolnierzy" Sylwia Winnik
  5. "Dżentelmen w Moskwie" Amor Towles
  6. "Arystokratka i fala przestępstw na Zamku Kostka" Evzen Bocek
  7. "Ogród Zuzanny" Justyna Benarek
  8. "Potem" Guillame Musso
  9. "Fałszerze piepzu. Historia rodzinna" Monika Sznajderman
  10. "Ukryty rekopis" Lauren Belfer
  11. mom 4211831 960 720

Zapraszamy do udziału w "Noc Fantasy" w Księżnicy Beskidzkiej.

NOC W BIBLIOTECE 2019

Program imprezy znajdziecie tutaj: https://ksiaznica.bielsko.pl/dla-czytelnika/wiadomosci/12-strona/350-noc-fantasy

Zapraszamy czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia nowości wydawniczych. Wśród nich długo wyczekiwane kolejne tomy popularnych powieści, reportaże, biografie, a dla fanów emocji – kryminały, sensacja i thrillery. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Oto niektóre tytuły.

Fantastyka – serie: „Ksin” Konrada Lewandowskiego, „Pieśń dawnej Jonki” Michała Kamińskiego, „Allyssa” A. G Howarda „Player one” Ernesta Cline.

Obyczajowe/ romanse -  „Na gwiaździstych morzach” Sra Sheridan, seria „Ogród Zuzanny” Justyna Bednarek seria „Owoc granatu” Maria Paszyńska,  „Różany eter” Julia Gambrot, „Srebrna zatoka” Jojo Moyes,  „Syn” Philip Meyer, „Pokój służącej” Fiona Mitchel, Dżentelmen w Moskwie” Amor Towles.

Akcja/thriller/kryminał/sensacja - „Pacjentka” Alex Michaelidas, „Zaginięcie” Remigiusz Mróz, „Sztokholm 1973” Niklas Natt och Dag, „Lissy” Luca Dandrea, „Naturalista” Andrew Mayne, „Niewyjaśnione okoliczności” Richard Sheperd, „Złota klatka” Camilla Lackberg.

Literatura faktu – „Dzieci  nie płakały. Historia mojego dziadka wujka Alfreda Trzebińskiego lekarza SS”,  Natalia Budzyńska, „I cóż, że o Szwecji” Natalii Kołoczek, „Kołysanka z Auschwitz” Mario Escobar, „Pszczelarz z Sindżaru” Mikhail Dunya, „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy” Sylwii Winnik.

Satyra – „Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka” Evzen Bocek, „Awaria małżeńska” Natasza Socha, ”Kocha lubi szpieguje” Joanna Szarańska, „Mąż zastępczy” Joanna Maria Chmielewska.

1

Zapraszamy do zapoznania się z nowym zestawem pytań w konkursie wiedzy o literaturze z literatury współczesnej.

1. Którzy polscy twórcy współcześni zostali uhonorowani literacką Nagroda Nobla?
  2. Podaj różne znaczenie tytułu powieści Alberta Camusa “Dżuma”.
  3. Wymień trzech znanych Ci poetów z Pokolenia Kolumbów.
  4. Napisz co skłoniło Zofię Nałkowską do napisania “Medalionów”.
  5. Wymień trzech twórców literatury współczesnej podejmujących w swej twórczości temat wsi.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31 maja 2019 roku.

Kopia projektu College Fair Wykonano za pomocą PosterMyWall