konkurs walentynki

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki z tej okazji zapraszamy uczniów Zespołu Szkół „Silesia” do udziału w konkursie na najlepszy wiersz o tematyce miłosnej.

Regulamin konkursu

1.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne napisanie wiersza o tematyce miłosnej. Wiersz nie może być nigdzie wcześniej publikowany. Każdy z uczniów może dostarczyć tylko jeden utwór.
2. Cele konkursu: rozwijanie wrażliwości i wyobraźni, zachęcenie do prezentowania własnych umiejętności, motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami, promocja uzdolnionych literacko uczniów.

3.Kryteria oceny

poprawność językowa,

poprawna kompozycja językowa

oryginalność i pomysłowość twórcza
4. Tekst wiersza opatrzony: imieniem, nazwiskiem i klasą należy dostarczyć do biblioteki szkolnej lub przesłać na adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 06.02.2019r.
5. Ogłoszenie i publikacja wyników konkursu odbędzie się w dniu 28.02.2019r. na na stronie internetowej biblioteki.
6. Zwycięzca konkursu otrzyma ocenę celującą (ocenę cząstkową) z języka polskiego.
7. Uczestnicy konkursu, przekazując wiersze na konkurs, akceptują regulamin oraz wyrażają zgodę na bezpłatne publikowanie swoich wierszy.
8. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

W ostatnim czasie do czytelni został zakupiony nowy, konferencyjny stół i trzy bardzo wygodne pufy sako.

Zachęcamy do odwiedzin!

Collage Fotor stolik

Sejm ustanowił rok 2019 rokiem Stanisława Moniuszki, Gustawa Herlinga - Grudzińskiego i Anny Walentynowicz.
20 maja 2019 r. minie 100 lat od urodzin Gustawa Herlinga - Grudzińskiego jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Jak przypomniano w uchwale: „Losy i twórczość Gustawa Herlinga Grudzińskiego stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”.
W przyszłym roku przypada również 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie , twórcy polskiej opery narodowej. Posłowie podkreślili w dokumencie, że Stanisław Moniuszko był wzorem patrioty. „Utwory kompozytora do dziś stanowią inspirację dla wielu artystów, a w czasach jemu współczesnych tworzyły paletę barw, za pomocą której Polacy odmalowywali najpiękniejsze odcienie patriotycznych uczuć i narodowej tożsamości”.
W bibliotece szkolnej można zapoznać się z biografiami Stanisława Moniuszki i Gustawa Herlinga - Grudzińskiego oraz zobaczyć gazetkę poświęconą tym dwóm wielkim Polakom.

Collage Fotor 2

Zespół Szkół "Silesia" otrzymał podziekowania od Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej za udział w akcji Narodowego Czytania. W 2018 roku kampania miała rekordowy zasięg - została przeprowadzona w 2930 miejscach.
W Zespole Szkół "Silesia" polonistka pani Anna Biernat przybliżyła uczniom informacje na temat Narodowego Czytania". Omówiła tematykę "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, nastepnie uczniowie głośno czytali wybrane fragmenty książki. W bibliotece szkolnej była możliwość obejrzenia wystawy poświęconej tej tematyce i wypożyczenia ksiażek zaliczanych do Antologii Niepodległości.
Oprócz podziękowań biblioteka szkolna otrzymała okolicznościowy egzemplarz "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego z dedykacją Pary Prezydenckiej.

IMAG2520 Fotorpodziekowanie prezydent Fotor

IMAG2523 Fotor