silhouette 1793916 640

Zapraszamy do obejrzenia w bibliotece gazetki poświęconej tradycjom wiosennego cyklu obrzędowego.

Konkurs wiedzy o literaturze – zestaw marcowy
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi pytaniami.
1. Podaj imię i nazwisko najmłodszego noblisty w dziedzinie literatury.
2. W którym roku powstała pierwsza książka dla niewidomych?
3. Jak się nazywał mityczny pies Odyseusza?
4. Kto jest autorem kultowej książki „Ojciec Chrzestny?
5. Jakiego pseudonimu literackiego używał Jan Paweł II?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.03.2018 roku.

marzec

1 marca po raz ósmy obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", ustanowione w rocznicę zamordowania przez komunistów w więzieniu na Rakowieckiej siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" - ppłk. Łukasza Cieplińskiego, mjr Adama Lazarowicza, mjr Mieczysława Kawalca, kpt. Józefa Batorego, por. Franciszka Błażeja, por. Karola Chmiela oraz kpt. Józefa Rzepki.
Święto upamiętnia wszystkich żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Zostało uchwalone w 2011 r., jednak inicjatywę ustawodawczą w tym zakresie podjął jeszcze śp. prof. Lech Kaczyński.
Zapraszamy do obejrzenia w czytelni wystawy tematycznej poświęconej temu wydarzeniu.

wykleci orginal

W związku z zbliżającym się świętem Dnia Kobiet zapraszamy uczniów Zespołu Szkół „Silesia” do stworzenia listy niezwykłych kobiet w literaturze. Prosimy o przesyłanie swoich typów, z krótkim uzasadnieniem do dnia 9.03.2018 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Pani Magdaleny Czarneckiej.
Najlepsze wypowiedzi zostaną nagrodzone książkami ufundowanymi przez Wydawnictwo Czarna Owca.

kobiety collage